+48 672 823 998
info@gmail.com

Modne kolory lakierów hybrydowych – pastele

Zbiór informacji dotyczących ekologii

bezpieczne pastelowe lakiery hybrydowe

Popularność lakierów hybrydowych nie spada. To wciąż najpopularniejszy produkt do malowania paznokci. Utrzymuje się na tej pozycji od lat. Nic dziwnego – lakiery te są bardzo trwałe, a ich nakładanie nie jest bardziej skomplikowane niż nakładanie zwykłego lakieru. Należy się zaopatrzyć tylko w lampę UV i możemy ozdabiać swoje paznokcie. Moda na poszczególne kolory zmienia się wraz z sezonem. W tym królują przede wszystkim pastele.

Antyalergiczne pastelowe lakiery hybrydowe

bezpieczne pastelowe lakiery hybrydoweJednak chociaż lakiery hybrydowe są bardzo cenione, mają grono zagorzałych przeciwników. Osoby te głoszą opinię, że hybrydy niszczą paznokcie. Prawda jednak tak naprawdę leży pośrodku. Lakiery hybrydowe są bardzo trwałe i nałożone na płytkę chronią ją przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wiedzą o czym mówimy szczególnie posiadaczki kruchych, łamliwych paznokci. Sporo kobiet mówi, że to właśnie dzięki hybrydom mogły zapuścić długie, ładne paznokcie, bez konieczności przedłużania ich żelem. Który tak nawiasem mówiąc bardziej niszczy naturalną płytkę paznokcia niż hybryda. W momencie kiedy hybrydy stawały się coraz bardziej popularne, pojawiły się głosy, że wywołują one chorobę – onycholizę. I tak, faktycznie to się zdarza. Jednak, aby zachorować, trzeba być uczulonym na któryś składnik lakierów – najczęściej formaldehyd. I chociaż takich przypadków uczulenia nie jest znowu aż tak dużo, producenci wyszli naprzeciw potrzebom swoich klientów. Każda znacząca marka na rynku ma już bowiem linię antyalergicznych lakierów hybrydowych. Mają one mniej szkodliwej chemii w składzie, a często zawierają składniki wzmacniające i odbudowujące naturalną płytkę paznokcia. Jeżeli marzymy więc o modnych paznokciach, a mamy tendencję do alergii, postawmy na bezpieczne pastelowe lakiery hybrydowe. Nie dość, że będziemy cieszyć się pięknym, trwałym manicure przez długi czas, to jeszcze dodatkowo zadbamy o paznokcie.

Jako, że pastelowe lakiery są bardzo na topie, wypuszczane są coraz to nowsze odcienie. Zarówno tradycyjnych lakierów hybrydowych, jak i tych antyalergicznych. Bardzo często ten “zwykły” lakier, ma swój bezpieczniejszy odpowiednik z przyjaźniejszym składem. Możemy ich szukać pod takimi hasłami jak “anti-allergic” bądź “eco”. Również kosmetyczki mają w swoich salonach te lakiery i polecają je dla osób z alergiami i wrażliwą skórą.

Więcej na: https://www.lafemme.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.