+48 672 823 998
info@gmail.com

Olejek CBD – jakie stężenie wybrać?

Zbiór informacji dotyczących ekologii

Na rynku można znaleźć coraz więcej preparatów zawierających wyciąg z konopii. Należy od razu zaznaczyć, że są to w pełni legalne i nieuzależniające produkty, które przy regularnym stosowaniu mogą przynieść w pełni zadowalające efekty. Najważniejsze, aby wybrać odpowiedni preparat, który będzie dopasowany do indywidualnych potrzeb czy też oczekiwań danej osoby. Najczęściej wybierane są olejki CBD, które są dosyć łatwe w codziennym zażywaniu. Olejki te nie zawierają szkodliwych i uzależniających substancji.

Olej konopny 5, 10 czy 15?

Przede wszystkim należy skupić się na produktach polecanych przez innych klientów, które pochodzą od znanych producentów. Warto sprawdzić czy firma działa legalnie oraz czy dysponuje odpowiednimi certyfikatami jakości. Na firmowej stronie powinny być także zamieszczone niezbędne informacje na temat jakości i składu poszczególnych produktów. W ofercie znanych marek można znaleźć preparaty o różnym stężeniu, m.in. oleje konopne 15 czy 20 oraz 5 i 10 %. Wybór właściwego olejku odgrywa kluczową rolę dla osiąganych efektów. Jednak w przypadku osób początkujących w kwestii stosowania tego rodzaju terapii powinno się rozpocząć zażywanie olejków o niższych stężeniach – najlepiej 5%. Dopiero z czasem można stopniowo zwiększać stężenie i wybierać olejki o mocniejszym działaniu. Oczywiście tylko w sytuacji, gdy niższe stężenie nie działa lub działanie jest niewystarczające. W przypadku spożywania olejku każdego dnia należy ściśle stosować się do zaleceń producenta. Są różne metody zażywania preparatu, ale najczęściej jest on po prostu połykany lub dodawany do napoju. Wybór techniki dawkowania olejku jest kwestią indywidualną, bowiem nie każdy lub smak i mocny aromat olejku CBD.

Kluczowe jest, aby wszystko kontrolować i zaczynać od małych stężeń i niewielkich dawek, szczególnie gdy nie mamy żadnego doświadczenia z tego typu preparatami oraz chcemy zażywać olejek w celach profilaktycznych. Wtedy z całą pewnością wystarczy przyjąć dwie krople jednego dnia i wybrać olejek o niskim stężeniu. Odwrotnie będzie wyglądać przypadek, gdy zmagamy się z poważnym schorzeniem i tradycyjne leki przeciwbólowe niewiele dają. Wtedy można skonsultować tę kwestię z lekarzem czy doradcą konopnym i zacząć zażywać olejek o wyższych %.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.dyspenseria.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.