+48 672 823 998
info@gmail.com

Porady dotyczące fotografii korporacyjnej

Zbiór informacji dotyczących ekologii

Jednym z najlepszych sposobów na pokazanie osobowości naszej firmy jest robienie zdjęć pracownikom w nietradycyjnych lokalizacjach. Wiele osób denerwuje się podczas robienia zdjęć, więc ten rodzaj fotografii jest idealny dla firm o kulturze casualowej. Będziemy zaskoczeni, widząc, ile szczerych zdjęć możemy zrobić, jeśli wyjdziemy poza biuro. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się robić zdjęcia w siedzibie firmy, czy w pobliskim parku, te lokalizacje gwarantują lepsze niż przeciętne wyniki.

Warto zainwestować w fotografię korporacyjną

Jeśli nasza firma poważnie myśli o poważnym traktowaniu swoich zdjęć firmowych, to inwestycja w lustrzankę cyfrową jest mądrą decyzją. Te aparaty są wyposażone w wiele funkcji i trybów automatycznych, które ułatwiają robienie zdjęć. Można je również ulepszyć różnymi soczewkami. W porównaniu do aparatów typu point-and-shoot, lustrzanka cyfrowa jest trwalsza i radzi sobie w trudniejszych warunkach. Jeśli jednak nasza firma nie ma dedykowanego budżetu na zakup profesjonalnego aparatu, aparat typu „point-and-shoot” sprawdzi się dobrze. Możemy stworzyć charakterystyczny styl dla fotografii korporacyjnej, korzystając ze wskazówek innych fotografów, których domeną jest polecana fotografia korporacyjna – warszawa jest ich pełna. Do wyboru jest wiele różnych rodzajów zdjęć, a także możemy ukraść style wizualne, aby przyspieszyć proces twórczy. Gdy już zdecydujemy się na charakterystyczny styl, możemy zastosować go do wszystkich swoich obrazów, oszczędzając czas i wysiłek w przyszłości. Oto kilka wskazówek, które pomogą nam je utworzyć.  Istnieje wiele sposobów wykonywania portretów firmowych. W zależności od rodzaju wykonywanego portretu może być konieczne użycie czterech różnych typów oświetlenia. Może być nawet konieczne wykonanie kilku różnych zdjęć testowych, aby określić, która konfiguracja oświetlenia jest najlepsza dla portretów firmowych. Poniżej znajduje się kilka wskazówek dotyczących testowania oświetlenia w fotografii korporacyjnej. Używając statywu i lampy, przetestujmy każdą lampkę indywidualnie. Po wypróbowaniu każdego z nich będziemy wiedzieć, który z nich najlepiej nadaje się do portretów firmowych.

Jednym ze sposobów na uchwycenie niezapomnianych chwil z imprezy firmowej jest robienie szczerych zdjęć uczestnikom. Można to zrobić podczas sesji networkingowych lub podczas samego wydarzenia. Uczestnicy, którzy czują się nieswojo przed kamerą, najprawdopodobniej od niej odejdą. Robienie zdjęć tym osobom bez pozwolenia będzie skutkować gorszą jakością zdjęć. Zaszkodzi to również twojej reputacji, ponieważ wiele osób niechętnie zrobi sobie zdjęcie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapoznaj się z treścią znajdującą się nas stronie studiomoko.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.