+48 672 823 998
info@gmail.com

Duże witryny ekspozycyjne

Zbiór informacji dotyczących ekologii

Modelarze i wargamerzy zazwyczaj z dumą prezentują wykonane przez siebie armie czy modele. Zajmują one niejednokrotnie ogromną ilość miejsca, zwłaszcza na półkach które nie są przystosowane do ekspozycji kolekcji modeli i nie należą do dobrze zaprojektowanych pod tym kątem.

Witryny na modele wielkoformatowe

witryny kolekcjonerskieWitryny ekspozycyjne są więc bardzo popularnym i poszukiwanym elementem umeblowania wśród wielu modelarzy, wargamerów, ale również i kolekcjonerów najróżniejszego rodzaju. W takich witrynach można, w sposób bezpieczny ale i efektowny, eksponować nie tylko modele ale choćby i minerały, medale czy ordery okolicznościowe, oraz wszelkie inne przedmioty jakie mogą być częścią kolekcji. Standardowa witryna dla kolekcjonerów ma ściany wykonane ze szkła, choć niektórzy preferują bardziej trwały materiał i wybierają te witryny, które posiadają ściany wykonane z tworzywa sztucznego. Wewnątrz owe witryny mogą mieć kilka półek, zarówno przezroczystych jak i bardziej standardowych. Wszystkie witryny kolekcjonerskie są jednak zamykane szczelnie, tak by zawartość nie uległa natychmiastowemu zakurzeniu i nie była narażona na zawilgocenie. Witryny mogą mieć najróżniejsze rozmiary, w zależności od preferencji właściciela i rodzaju eksponowanej zawartości. Witryny używane przez kolekcjonerów minerałów są zazwyczaj dość szerokie, choć mają niewiele półek. Modelarskie witryny, natomiast, mogą mieć rozmiary dorównujące gabarytom regałów sklepowych.

Mnóstwo firm wykonuje takie witryny na zamówienie, gdyż bardzo często zdarza się iż nabywcom potrzebna jest nietypowa przestrzeń wewnątrz witryny, zwłaszcza jeśli są to modelarze którzy tworzą modele o bardzo dużych wymiarach. Gotowe witryny można natomiast dostać w większości sklepów budowalnych oraz w salonach meblarskich.