+48 672 823 998
info@gmail.com

Cena popularnej komory tlenowej

Zbiór informacji dotyczących ekologii

ile kosztują komory hiperbaryczne

W Polsce od wielu lat wykorzystywana jest komora hiperbaryczna, w której prowadzona jest tlenoterapia. Choć ciągle niewiele osób z niej korzysta, to jednak warto poznać jej działanie i przede wszystkim korzyści płynące z zabiegów w niej prowadzonych, ponieważ skutecznie oddziałują na wiele chorób i dolegliwości o charakterze przewlekłym lub przejściowym.

Gdzie są wykorzystywane komory tlenowe?

ile kosztują komory hiperbarycznePierwsze komory tlenowe pojawiły się już w dziewiętnastym wieku, choć pierwowzorem były modele z siedemnastego wieku. Dziś są to bardzo nowoczesne urządzenia, które zapewniają w pełni bezpieczny zabieg dla jednej lub nawet kilkunastu osób. Na rynku znajdziemy komory jedno lub dwuosobowe, w których pacjenci korzystają z zabiegu w pozycji leżącej lub stojącej oraz modele kilkunastoosobowe, które najczęściej znajdują się w szpitalach lub ośrodkach leczniczych. Bez względu na wybór kabiny barycznej, jej zakres działania jest identyczny. Są one szczelnie zamknięte i mogą być bezpośrednio napełniane tlenem w trakcie zabiegu albo posiadać specjalne maski, przez które pacjenci wdychają tlen. To, ile kosztują komory hiperbaryczne, w dużej mierze zależy od producenta i wybranego modelu. Na rynku znajdziemy ich przynajmniej kilkanaście, zatem jest w czym wybierać. Przeważnie nowa jednoosobowa komora kosztuje od siedemdziesięciu do stu tysięcy złotych, a za kilkunastoosobową trzeba zapłacić nawet pięćset – siedemset tysięcy złotych. Nie mniej jednak są też dostępne używane komory, które mają znacznie niższe ceny i można je znaleźć w internecie. Najczęściej komory hiperbaryczne są wykorzystywane w prywatnych gabinetach lekarskich, w salonach kosmetycznych, szpitalach, centrach rehabilitacyjnych czy ośrodkach sportowych. W wyniku tlenoterapii, do naszego organizmu dostaje się nawet kilkanaście razy więcej tlenu niż podczas oddychania.a

Naukowcy potwierdzili, że podawanie tlenu o podwyższonym ciśnieniu, jest najlepszym sposobem na oczyszczenie organizmu z tlenku węgla u osób, które uległy zatruciu czadem. Jednak najwięcej emocji wzbudzają wyniki badań, dotyczące działania antyrakowego, ponieważ udowodniono, że tlenoterapia może spowodować zahamowania namnażania się komórek rakowych oraz likwidację już istniejących. Również dla sportowców pobyt w komorze zbawienny wpływ, gdyż przyśpiesza regenerację.

Więcej na: https://omnioxy.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.