+48 672 823 998
info@gmail.com

Czym najtaniej ocieplić poddasze?

Zbiór informacji dotyczących ekologii

Budowa każdego domu jednorodzinnego składa się zawsze z tych samych etapów. Najpierw trzeba wylać fundamenty, potem postawić mury, następnie zrobić pokrycie dachowe i stolarkę okienną. Następnie trzeba wykonać przyłącza i instalacje, w potem można przejść do prac remontowych i wykończeniowych. Po drodze jeszcze trzeba docieplić poddasze, bo przecież świeżo położony dach to od spodu jedynie deski. Ocieplenie tego jest koniecznością, bo inaczej w domu byłoby bardzo zimno zimą a gorąco latem.

Poddasze można ocieplić na dwa sposoby

tanie ocieplanie poddasza - mazowieckieZacznijmy może od tego, że ocieplić poddasze trzeba, bo inaczej pomieszczenia, które zagospodarujemy na poddaszu nie będą się po prostu nadawać do użytku. Bez ocieplenia poddasza nie będzie się dało ani dogrzać domu zimą ani też wytrzymać w nim latem. Do wyboru mamy dwie technologie a raczej dwa rodzaje materiału, którymi można ocieplić spód dachu. Pod odeskowaniem można położyć styropian lub piankę poliuretanową zwaną po prostu pianką PUR. Te dwa materiały mają jednak różne właściwości termoizolacyjne i pod względem skuteczności w działaniu zdecydowanie najlepsza jest pianka. Jeśli spojrzymy na to od strony finansowej to na pewno warto znaleźć firmę oferującą tanie ocieplanie poddasza – Mazowieckie to województwo, w którym firmy od ociepleń poddaszy mają bardzo atrakcyjne ceny. Bierze się to stąd, że w województwie mazowieckim jest bardzo wiele firm, które ocieplają pianką PUR. Duża konkurencja to niższa cena. Piana jest obecnie nawet trzykrotnie tańsza od styropianu, a jej właściwości pod względem przepuszczalności ciepła są o wiele lepsze. Jeśli szukamy taniego ocieplenia, ale skutecznego to na pewno pianka PUR jest najlepszym możliwym wyborem. Na pewno istotne jest przy tym to, że pianą bardzo łatwo ociepla się dachy o nieregularnym kształcie. Prace z użyciem pianki są o wiele szybsze niż prace z użyciem styropianu.

A jeśli dodatkowo lubimy porządek – nawet w trakcie budowy nowego domu – to pianka też będzie o wiele lepsza, ponieważ nie sypie się tak jak styropian. Po ociepleniu nie zobaczymy w całym domu klasycznych białych kuleczek latających po docinaniu styropianu. Ocieplenie poddasza to bardzo ważny etap budowy. Jeśli będziemy mieć poddasze użytkowe to musimy je docieplić solidnie i bezpiecznie, a pianka spełnia powyższe właściwości idealnie.