+48 672 823 998
info@gmail.com

Niacynamid – co warto wiedzieć?

Zbiór informacji dotyczących ekologii

O skórę należy odpowiednio dbać, tym bardziej jeśli komuś zależy na tym, żeby wyglądała ona ładnie i nie miała widocznych zmian, np. zmarszczek czy zaczerwień. Jest wiele produktów, jakich można używać, ale ostatnio bardzo popularny stał się niacynamid. 

Niacynamid – jakie jest jego działanie? 

jak stosować niacynamidNiacynamid jest obecny w wielu kosmetykach i tak naprawdę ma wiele zastosowań. Można w tym przypadku mówić o działaniu nawilżającym, przeciwzmarszczkowym, rozjaśniającym, przeciwtrądzikowym i regenerującym. Niacynamid można znaleźć przede wszystkim w żelach do mycia i kremach. Ale czym tak właściwie jest niacynamid? To pochodna witaminy B3, którą można nazwać niacyną. Sam niacynamid jest konieczny w procesie tworzenia aminokwasów, jak i kwasów nukleinowych. Jest on również materiałem, który zyskał miano hipoalergicznego i bezpiecznego w stosowaniu. Do jego właściwości należy zaliczyć działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne – szczególnie dedykowany jest osobom borykającym się z cerą trądzikową. Poza tym niacynamid działa korzystnie na proces starzenia się skóry, ponieważ znacznie go zwalnia, a przy okazji pobudza skórę do produkcji kolagenu i w ten sposób staje się ona bardziej jędrna. Warto wspomnieć o tym, że rozjaśnia także wszelkie zmiany potrądzikowe i inne przebarwienia. Pojawia się więc pytanie: jak stosować niacynamid? Warto mieć na uwadze, żeby na początku zacząć od jego niższego natężenia w kosmetykach, najbardziej odpowiednim przedziałem będzie od 3 do 5%. Najpierw należy wypróbować produkt np. kilka razy w tygodniu, a w tym czasie uważnie obserwować jakiekolwiek niepokojące zmiany skórne, ponieważ w ten sposób ma się kontrolę nad tym, czy składnik nie uczula. Z czasem, kiedy nie pojawiła się żadna reakcja alergiczna, można używać niacynamidu częściej.

 

Warto dbać o cerę różnymi sposobami i jeśli komuś zależy na środku, który ma wiele właściwości, to dobrym wyborem będzie właśnie niacynamid, szczególnie że w ostatnim czasie zyskuje coraz więcej fanów. W tym przypadku jeden produkt ma do zaoferowania naprawdę wiele.