+48 672 823 998
info@gmail.com

Osuszanie ścian i fundamentów

Zbiór informacji dotyczących ekologii

Zastanawiając się nad tym, które części budynku są najbardziej narażone na pojawianie się w nich wilgoci zapewne dojdziemy do wniosku, że będą to piwnice. Jest to oczywiście prawda, ponieważ w piwnicach bardzo łatwo dochodzić może do zawilgocenia, a przyczyn powstawania wilgoci może być całe mnóstwo. Warto jednak wiedzieć co można by było zrobić, aby skutecznie wilgoć z piwnic usunąć.

Efektywne techniki osuszania piwnic 

sprawdzone osuszanie piwnic w warszawiePiwnice z racji, że położone są przy samej ziemi są bardzo mocno narażone na wchłanianie wilgoci. W szczególności dzieje się tak wówczas gdy nie zadbamy o odpowiednie zabezpieczenie fundamentów naszego domu. Gdy już jednak do zawilgocenia dojdzie to nie ma sensu zastanawiać się nad tym co można było zrobić, aby temu zapobiec. Wówczas skupić się trzeba na tym, aby wilgoć usunąć. Obecnie dostępnych jest całe mnóstwo rozwiązań z tym związanych. Jeśli chodzi o kwestię, jaką jest skuteczne i sprawdzone osuszanie piwnic w Warszawie można znaleźć wiele firm zajmujących się takimi problemami. Obecnie bardzo dużo firm stosuje metodę osuszania zwaną iniekcją krystaliczną. Sposób ten polega na tworzeniu w ścianach odpowiednich otworów, w których umieszczana jest substancja higroskopijna. Niejednokrotnie taką właśnie substancją jest cement portlandzki lub też krzem z domieszką innych składników. Żeby w piwnicach można było osuszyć ściany tą właśnie metodą to otwory muszą być wykonane w jednej linii jak najbliżej podłoża. W takie otwory wlewa się początkowo około pół litra czystej wody i dopiero później umieszcza się masę iniekcyjną. Warto zauważyć, że iniekcja krystaliczna nie tylko sprawia, że ściany mogą zostać osuszone. Ta metoda dodatkowo zamyka kapilary, przez co cząsteczki wody nie mogą przemieszczać się wewnątrz ściany. Dzięki tej metodzie możemy więc skutecznie ochronić nasze piwnice przed pojawieniem się wilgoci w przyszłości.

Na chwilę obecną dość dużo mówi się na temat osuszania ścian. Dzięki omawianej powyżej metodzie można zrobić to szczególnie skutecznie. Z reguły jest tak, że pojedynczy zabieg osuszania w pełni wystarcza, aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt. Jedynie w przypadkach bardzo poważnego zawilgocenia okazać się może, że osuszanie trzeba będzie powtórzyć. Takie przypadki zdarzają się jednak bardzo rzadko.