+48 672 823 998
info@gmail.com

Ogniwa do nowoczesnych instalacji słonecznych

Zbiór informacji dotyczących ekologii

Po niedawnej wymianie paneli w elektrowni okazało się, iż może być ona jeszcze bardziej efektywna niż do tej pory. Nowe panele generowały bowiem ogromną ilość energii elektrycznej, do tego stopnia iż magazyny prądu zapełniały się nawet przy maksymalnym poborze prądu z zewnątrz. Oczywistym krokiem było więc rozbudowanie magazynu energii o kolejne ogniwa.

Najlepsze akumulatory do elektrowni słonecznych

ogniwa fotowoltaiczne bydgoszczNie chcieliśmy jednak używać przestarzałych ogniw, które w naszej elektrowni działają już od przeszło czterech lat, dlatego do rozbudowy wybraliśmy znacznie lepsze i nowocześniejsze ogniwa, o wyższej pojemności. Owe ogniwa mają niemal czterokrotnie wyższą pojemność niż dotychczasowo wykorzystywane w elektrowni akumulatory fotowoltaiczne, ale również charakteryzują się możliwością automatycznej regulacji napięcia rozładowania. Są one więc znacznie bezpieczniejsze i nie mają tendencji do przebić czy skoków napięcia w trakcie pracy. Sklep w którym od dawna zaopatrywaliśmy się w sprzęt do elektrowni miał w ofercie owe ogniwa fotowoltaiczne Bydgoszcz, w którym mieścił się oddział owego sklepu, był położony na tyle blisko od elektrowni, iż mogliśmy osobiście odebrać zamówienie i przetransportować nowe wyposażenie do elektrowni. Oczywiście, wraz z zakupem otrzymaliśmy również możliwość usługi instalacji nowych urządzeń i przystosowania ich do już istniejącej infrastruktury, z czego chętnie skorzystaliśmy.

Dobrze dopasowane i skonfigurowane urządzenia mogły bowiem w bardzo dużym stopniu usprawnić pracę całej elektrowni, podobnie jak źle zamontowany sprzęt mógł ją utrudnić. Montaż sprzętu nie wymagał dużego nakładu pracy, dlatego w ledwie kilka godzin nowe ogniwa były już częścią magazynu danych i gromadziły energię z paneli słonecznych.