+48 672 823 998
info@gmail.com

Czym jest autoklaw?

Zbiór informacji dotyczących ekologii

Dziś dzięki temu, że cały czas trwa postęp technologiczny, życie ludzkie się wydłuża. Dzięki temu również unikamy wielu chorób, które dawniej kończyły się groźnymi powikłaniami, a nawet śmiercią. Aktualnie nikt z nas nie zastanawia się nad tym, i czujemy się wszędzie bezpiecznie.

Jak sterylizować narzędzia w gabinetach?

autoklawy do sterylizacji narzędziSzpitale, gabinety kosmetyczne, gabinety medycyny estetycznej czy gabinety dentystyczne to miejsca, w których narzędzia używane są wielokrotnie. Zatem wzrasta potencjalne ryzyko zarażenia się jakąś groźną chorobą, która może znacznie wpłynąć na nasz stan zdrowia. Jednak nawet się nad tym nie zastanawiamy i często ufamy, że lekarz czy osoba nas przyjmująca zachowuje wszelkie należyte procedury. Choć wieki temu człowiek dopiero poznawał różnego rodzaju techniki i pogłębiał swoją wiedzę na temat ciała ludzkiego już próbował odkażać i sterylizować narzędzia, którymi wykonywał zabiegi. Dawnej używano ognia lub wysokoprocentowego alkoholu dziś popularne są autoklawy do sterylizacji narzędzi. Autoklawy są coraz mniejsze i coraz szybsze, przez co sterylizacja stalowych narzędzi staje się coraz łatwiejsza i szybsza. Maszyny te są niezbędnym elementem wyposażenia każdego miejsca, w którym wykorzystuje się narzędzia wielokrotnego użytku. Jednak czym jest autoklaw? To hermetycznie zamykany pojemnik, który jest ogrzewany. Pojemnik zbudowany jest tak, że w komorze panuje wysokie ciśnienie oraz temperatura. Dzięki temu wszelkie drobnoustroje są usuwane z powierzchni narzędzi czyniąc je sterylnymi i bezpiecznymi dla kolejnych użytkowników.

Każdy gabinet kosmetyczny, dentystyczny czy chirurgii estetycznej, który ceni sobie zdrowie i bezpieczeństwo swoich klientów ma na wyposażeniu autoklaw. Bowiem narzędzia, których się używa mogą stanowić duże zagrożenie dla zdrowia i ludzkiego życia.