+48 672 823 998
info@gmail.com

Ubezpieczenie czy pakiety zdrowotne dla psów?

Zbiór informacji dotyczących ekologii

 

Każdy posiadacz psa powinien dbać o jego zbilansowaną dietę, zapewniając mu odpowiednią porcję ruchu, a także powinien dbać o jego zdrowie. Jak dbać o zdrowie pupila? Należy wykonywać badania profilaktyczne, szczepienia czy odrobaczać go. W myśl zasady – lepiej zapobiegać niż leczyć.

Pakiety zdrowotne jako alternatywa dla ubezpieczeń

przydatne ubezpieczenia dla psówNa rynku jest niedosyt takich usług jak ubezpieczenie od ewentualnych kosztów leczenia zwierząt. Za granicą jest niezwykle popularne. Co ma zrobić zatem właściciel zastanawiający się gdzie znajdzie przydatne ubezpieczenia dla psów dużych i małych? Może skorzystać z pakietów profilaktycznych, które są doskonałą alternatywą dla standardowego ubezpieczenia. Pakiety profilaktyczne zostały opracowane przez specjalistów, lekarzy weterynarii, którzy bazowali na podstawie zdobytej przez lata wiedzy na temat chorób zwierząt. Profilaktyka jest niezmiernie ważna w utrzymywaniu psów w dobrym stanie zdrowia. Pakiety medyczne zostały stworzone tak, że zawierają niezbędne badania, które każdy posiadacz psa powinien wykonać w ciągu każdego roku. Pakiety dostosowane są do wieku psów, aby zapewnić im odpowiednią opiekę w każdym wieku i zminimalizować ryzyko powstawania chorób przewlekłych. Nie każdej ciężkiej choroby można uniknąć, ale wczesne jej wykrycie daje duże szanse czworonogom na dłuższe życie. Wiele chorób w początkowej fazie daje niewielkie objawy, dlatego tak ważne są regularne badania. W pakiecie dla szczeniąt znajdują się szczepienia profilaktyczne, jak i przeciw wściekliźnie, odrobaczania, ochrona przeciw pasożytom, przeglądy zdrowia oraz badania kliniczne przed szczepieniami. W pakiecie dla psów dorosłych znajdują się podobne usługi z odpowiednią dobraną dla nich częstotliwością. Pakiet dla starszych już psów wzbogacony jest o badania krwi takie jak biochemia i morfologia. Wszystkie pakiety posiadają dodatkowo wizyty pielęgnacyjne, które obejmują np. czyszczenie uszu, obcinanie pazurów czy przegląd uzębienia.

Pakiety profilaktyczne to świetny sposób, aby zadbać o zdrowie czworonogów. Placówki, w których można skorzystać z usług, znajdują się w całej Polsce. W trosce o zdrowie swoich pupili coraz więcej ludzi decyduje się na skorzystanie z profilaktycznych pakietów zdrowotnych, zaoszczędzając przy tym czas i pieniądze.