+48 672 823 998
info@gmail.com

Dobór palet produkcyjnych

Zbiór informacji dotyczących ekologii

 

Przez długi czas palety drewniane były standardem, który był zmieniany niechętnie. Obecnie na rynku pojawiły się plastikowe palety, które coraz częściej wykorzystywane są między innymi w przemyśle spożywczym, w strefach czystych albo w farmacji. Palety tego rodzaju są także popularne w centrach dystrybucyjnych oraz w magazynach automatycznych. Co jeszcze warto wiedzieć na ich temat oraz w jaki sposób dobierać odpowiedni model palety do zastosowania?

Zastosowania nowoczesnych palet produkcyjnych

najlepsze palety produkcyjneDrewniane palety przez lata były doceniane za trwałość oraz spełnianie określonych norm. Musiały one spełniać specjalne standardy, dzięki którym mieliśmy zapewnioną standaryzację wymiarów oraz pewność jakości. Z czasem zaczęły się pojawiać nieco nowocześniejsze rozwiązania, jak na przykład palety jednorazowe albo palety plastikowe. Te drugie doceniane są za trwałość oraz łatwość czyszczenia. Warto dobrać do własnej firmy najlepsze palety produkcyjne. Oferta modeli plastikowych jest obecnie coraz szersza i dotyczy zarówno szerokiej gamy wymiarów, jak również kolorystyczną. W ofertach producentów znajdują się także rozwiązania, które zostały przewidziane do przemysłu, w tym do branży spożywczej. Część modeli posiada górną powierzchnię zabezpieczającą przed ześlizgiwaniem się transportowanych materiałów. Dzięki zastosowaniu wzmocnienia metalowego, paleta plastikowa może być wykorzystywana w przypadku bardzo dużych obciążeń, a także do regałów wysokiego składowania. Proces informatyzacji oraz nowoczesne systemy magazynów pozwoliły na wprowadzenie monitorowania obiegu palet. Już na etapie produkcji możliwe jest umieszczenie wewnątrz palety znacznika elektronicznego umożliwiającego kontrolę przepływu. Pozwala to korzystać z nich przez dłuższy okres czasu oraz wydajniej wykorzystywać.

Aby właściwie dobrać stosowane palety, ważne będzie ich przeznaczenie. Mogą być one stosowane do magazynowania, na regałach wysokiego składowania oraz do transportu. W przypadku branży spożywczej najczęściej są wykorzystywane palety higieniczne, które mają zamkniętą powierzchnię, co umożliwia wyeliminowanie ryzyka powstawania pleśni. Natomiast na regałach wysokiego składowania zalecane są palety wzmacniane, które mają znacznie wyższy poziom nośności i są bardziej stabilne.