+48 672 823 998
info@gmail.com

Studia w innym mieście – czy wynajmować mieszkanie?

Zbiór informacji dotyczących ekologii

 

Osoby, które decydują się na studiowanie w innym mieście stają przed wyborem – czy wynająć samodzielnie mieszkanie, czy pokój? Często ze względów finansowych decydują się na wynajem pokoju. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety, dlatego należy dobrze rozważyć tę decyzję.

Wynająć mieszkanie czy pokój?

mieszkania na wynajem poznańPostanowiłam wyjechać na studia do innego miasta. Wybrałam Poznań ze względu na jego urok. Jeśli chodzi o mieszkania na wynajem Poznań ma bogatą ofertę. Mieszkania do wynajęcia szukałam w Internecie i widziałam naprawdę sporo ofert. Nie chciałam dzielić mieszkania ze współlokatorami, dlatego nie zdecydowałam się na wynajem pokoju. Cenię sobie prywatność i nie czułabym się komfortowo mieszkając z obcymi ludźmi. Zdecydowałam się zatem na wynajem kawalerki. Znacznie lepiej mieszka mi się samej, ponieważ mam swoje przyzwyczajenia i nie lubię, kiedy ktoś zaburza mój rytm dnia. Mieszkania, jakie oglądałam były bardzo urokliwe. Ważnym aspektem był dla mnie balkon oraz bliska lokalizacja mieszkania. Nie chciałam zamieszkać daleko od uczelni, ponieważ musiałabym tracić wiele czasu na dojazdy. Zależało mi na balkonie, abym mogła relaksować się na nim, czytając książki. Zdecydowałam się na malutkie mieszkanko z pięknym balkonem. Balkon miał zamontowaną siatkę ochronną, zatem mogłam bezpiecznie wypuszczać tam swojego kota. Mieszkanie, na które się zdecydowałam jest bardzo ładnie urządzone w minimalistycznym stylu, co bardzo mnie cieszy, ponieważ nie lubię przepychu. Bardzo się cieszę ze swojego wyboru.

Bardzo się cieszę z wybranego mieszkania. Jest ono nieduże, ale w zupełności spełnia moje wymagania. Mieszkanie, które zdecydowałam się wynająć jest blisko mojej uczelni oraz pięknego parku. Bardzo mnie cieszy obecność parku, ponieważ lubię wieczorne spacery.