+48 672 823 998
info@gmail.com

Projekt domu jednorodzinnego z adaptacją

Zbiór informacji dotyczących ekologii

Jeśli marzy się o własnym domu to nie ma co zwlekać z realizacją swoich marzeń. Pierwszym krokiem do ich realizacji jest zakupienie działki budowlanej. Dopiero po kupieniu działki można myśleć o dalszych krokach do zrealizowania wizji własnego domu jednorodzinnego. Do zbudowania domu potrzebny jest projekt. Jeśli ma się już działkę to projekt musi zostać do niej odpowiednio zaadaptowany. Adaptacja polega na dopasowaniu projektu do warunków zabudowy.

Na czym polega adaptacja projektu budowlanego?

projekt domu jednorodzinnego wrocławPo projekt budowlany najlepiej wybrać się do architekta lub biura projektowego. Jest to najlepsze posunięcie, ponieważ kupienie gotowego projektu z internetu zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami. Natomiast architekt zrobi dla nas projekt, który spełni wszystkie oczekiwania. Przede wszystkim to projekt domu jednorodzinnego Wrocław wykonany przez architekta będzie zaadaptowany do działki budowlanej. Żeby tak się stało trzeba wyciągnąć z urzędu odpowiednie plany zagospodarowania przestrzennego i warunki zabudowy. Warunki zabudowy można znaleźć w internecie na stronie właściwego urzędu. W warunkach zabudowy zapisane są takie informacje jak to jaki można postawić dom czy jakie muszą być odległości od sąsiednich budynków czy ogrodzenia. W warunkach zabudowy są wszystkie informacje dotyczące tego, jaki dom można postawić na działce i w jakim miejscu. Mając te wszystkie informacje można udać się do architekta, który następnie przygotuje projekt i dopasuje go do tych wszystkich wytycznych. Zamawiając projekt domu u architekta można być pewnym, że otrzymamy kompletną dokumentację do celów budowy z uwzględnieniem wszystkich obowiązujących wymogów. Mając już tak dobrze przygotowany projekt możemy zaczynać od postawienia fundamentów. Jeśli w trakcie budowy zmieni nam się wizja to zawsze można u architekta wprowadzić drobne korekty w projekcie.

Żeby ruszyć z budową domu trzeba mieć działkę budowlaną oraz zaadaptowany do niej projekt stworzony przez architekta. Projekt musi być dopasowany do obowiązujących warunków zabudowy. mając już projekt można tylko rozejrzeć się za kimś, kto będzie pełnił funkcję kierownika budowy. Nadzór nad budową przyjmuje na siebie albo architekt albo kierownik w firmie budowlanej, która będzie realizować nasz projekt.