+48 672 823 998
info@gmail.com

Nowoczesny rębak do drewna

Zbiór informacji dotyczących ekologii

 

Światowe zasoby drewna stale ulegają dramatycznemu zmniejszaniu dlatego bardzo ważne jest kompleksowe zagospodarowanie tego cennego materiału. Nowoczesne urządzenia do obróbki drewna doskonale wpisują się w ten trend czego przykładem są nowoczesne rębaki. Są to coraz bardziej skomplikowane maszyny służące do przerobu na zrębki uważanych do niedawna za odpady części drzew. 

Zasada działania i budowa rębaka

dobry rębak tarczowyNowoczesny, dobry rębak tarczowy jest oferowany w wersji napędu elektrycznego, spalinowego lub poprzez wał odbioru mocy z ciągnika. Producenci dostarczają na rynek urządzenia przeznaczone zarówno dla profesjonalistów jak i dla użytkowników domowych. Rębaki osiągają bardzo różne wielkości oraz moce przerobowe. Daje to doskonałą możliwość dopasowania do potrzeb przetwórczych inwestora. Rębaki tarczowe charakteryzuje budowa mechanizmu tnącego opartego na stalowej tarczy obrotowej z umieszczonymi na niej nożami tnącymi wykonanymi z wysokogatunkowej stali narzędziowej. Oprócz rębaków tarczowych na rynku dostępne są również rozdrabniacze bębnowe z nożami montowanymi na obrotowym walcu. Najlepsze, profesjonalne rębaki tarczowe są zaopatrzone w mocne silniki spalinowe lub występują w wersji ciągnikowej. Są to urządzenia mobilne, zdolne do prowadzenia prac w terenie co przynosi wymierne korzyści ekonomiczne. Podstawowe elementy składowe rębaka do drewna to blaszany lej podawczy, mechanizm tnący, wentylator oraz ramię wyrzutowe. W nowoczesnych rębakach zainstalowano obrotowe wałki wprowadzające z rewersem ułatwiające wprowadzanie materiału drzewnego oraz szereg systemów elektronicznych umożliwiających sterowanie parametrami pracy urządzenia. Każdy klient rozważający zakup rębaka musi zwrócić szczególną uwagę na podstawowy parametr jakim jest maksymalna średnica przerabianego gatunku drewna. Jego przekroczenie wiąże się z awarią lub całkowitym uszkodzeniem urządzenia.

Wśród nabywców rębaków istnieje wyraźny podział na zwolenników urządzeń tarczowych i bębnowych. Dwa dostępne na rynku rodzaje rębaków mają bardzo podobne parametry pracy. Warto zwrócić uwagę na rębaki oferowane przez polskich producentów. Są to urządzenia najwyższej jakości w bardzo dobrej cenie. Aby zapoznać się z pełną ofertą należy odwiedzić strony internetowe producentów tych coraz bardziej pożądanych urządzeń.