+48 672 823 998
info@gmail.com

Praktyczne pojazdy dla niepełnosprawnych

Zbiór informacji dotyczących ekologii

Życie osób niepełnosprawnych nie jest proste, bo muszą każdego dnia się zmagać z wieloma przeciwnościami. Chcieli by być samodzielni, ale ich stan fizyczny i ograniczenia, które spotykają ich na co dzień, uniemożliwiają im to.

Rodzaje pojazdów dla inwalidów

elektryczne pojazdy dla niepełnosprawnychChyba każda niepełnosprawna osoba, chciałaby być niezależna i prowadzić normalne życie. Nie chodzi tylko o przemieszczanie się w obrębie własnego miejsca zamieszkania, ale także okolicy. Zwykłe załatwianie codziennych spraw w mieście, jest poza zasięgiem osób, które poruszają się na wózku inwalidzkim, o kulach czy mają problem z poruszaniem się. Jedyną pomocą dla takich osób są elektryczne pojazdy dla niepełnosprawnych, które mogą być w formie wózków lub skuterów. Elektryczne wózki są idealne dla osób, które nie poruszają się o własnych siłach, gdyż pozwalają im na przemieszczanie  się z prędkością kilku kilometrów na godzinę. Można nim jeździć po chodniku, alejkach czy ścieżkach bez większego problemu, ponieważ są zwrotne i mocne. Kierowanie nim odbywa się za pomocą specjalnego panelu umieszczonego blisko ręki. Choć nie dojedziemy wózkiem na drugi koniec miasta, to na pewno w codziennych sprawach pomoże. Innych rodzajem elektrycznych pojazdów dla niepełnosprawnych są skutery, dostosowane do wymagań kierowców. Mają miękki, obrotowy fotel z podnoszonymi podłokietnikami i kierownicę z funkcją regulacji wysokości i nachylenia. Dla ułatwienia życia osobom niepełnosprawnym, pojazd został wyposażony w niewielki bagażnik oraz koszyk na kierownicy.

Takie pojazdy na zawsze odmieniają życie osób, które przez wiele tygodni lub nawet lat siedziały w domu, nie mogąc niczego samodzielnie załatwić. Dzięki nim stają się bardziej niezależni, bo nie muszą stale polegać na pomocy innych.